17Lut/20

Lista rankingowa wniosków o udzielenie dotacji

LISTA RANKINGOWA WNIOSKODAWCÓW, KTÓRZY ZŁOŻYLI WNIOSKI O UDZIELENIE DOTACJI  NA UTWORZENIE NOWEGO MIEJSCA PRACY W NOWYCH LUB ISTNIEJĄCYCH PRZEDSIĘBIORSTWACH SPOŁECZNYCH BĄDŹ W PODMIOTACH EKONOMII SPOŁECZNEJ, POD WARUNKIEM PRZEKSZTAŁCENIA TYCH PODMIOTÓW W PRZEDSIĘBIORSTWO SPOŁECZNE W RAMACH PROJEKTU POD NAZWĄ Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 Oś Priorytetowa 7 Włączenie społeczne. Działanie 7.3 Ekonomia społeczna, Poddziałanie 7.3.2 Ekonomia społeczna – projekty konkursowe, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

LISTA RANKINGOWA 5 KOW

13Lut/20

Otwarcie Centrum Rabbuni w Obornikach

Z radością informujemy o oficjalnym otwarciu Centrum Rabbuni w Obornikach, zainicjowanym przez przedsiębiorstwo społeczne Spółdzielnia Socjalna “Uciec Dysforii”, a dofinansowanym w ramach projektu Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Nowo otwarte centrum znajduje się przy ulicy Droga Leśna 60 w Obornikach. W swojej ofercie zawiera sprzedaż artykułów upominkowych oraz reklamowych m.in. kubki z nadrukami, podkładki pod myszki i kubki, torby, worki, grawer oraz haft maszynowy. Dodatkowo Rabbuni zapewnia usługi z zakresu zabiegów fizjoterapeutycznych, kinezyterapii, a także zajęć terapii sensorycznej. Nowo otwarty gabinet fizjoterapeutyczny jest wyposażony w nowoczesny specjalistyczny sprzęt, a całość wykonywanych zabiegów i terapii będzie prowadziła kadra specjalistów z zakresu fizjoterapii. Fundację Pomocy Wzajemnej Barka, prowadzącą projekt WCES, reprezentowała podczas otwarcia – Barbara Sadowska.

Fot. OBORNIKI.NASZEMIASTO.PL

29Sty/20

Wizyta studyjna z Dolska

Gościmy wizytę studyjną z Dolska. Rozmawiamy o przedsiębiorczości społecznej, pomaganiu słabszym oraz szkołach demokratycznych z Asią Klimkowską ze szkoły “Horyzont – Wolna Edukacja Demokratyczna” . Następnie goście pojadą w kierunku Mosiny spotkać się z pracownikami Spółdzielni Socjalnej Pracowania ArtZagroda w Dymaczewie Starym, a potem do Krobi.

27Sty/20

Spółdzielnia Socjalna Ruchomości

Spółdzielnia Socjalna Ruchomości działa formalnie  od 17.05.2012 r.

Spółdzielnia prowadzi w Poznaniu Zemstę – czyli anarchistyczny klub, kawiarnię, księgarnię i restaurację wegańską.  W księgarni można się zaopatrzyć w książki z zakresu dizajnu, fotografii, filozofii, beletrystyki, ekonomii, literatury faktu. Kawa sprzedawana w lokalu pochodzi z niezależnych, niewielkich kolektywów produkcyjnych w Ameryce Środkowej i Południowej. Zemsta to też restauracja oferująca wegańskie dania oraz słodycze i herbatę z fair trade. Zemsta funkcjonuje jako spółdzielnia socjalna – tu nie ma szefów, jest współpraca, samopomoc i dążenie do sprawiedliwości społecznej. Inicjatywa rozwija się w kontrze do neoliberalnych projektów zorientowanych na eksploatację pracowników i zysk pracodawców.

Aktualnie Zarząd Spółdzielni tworzą: Lidia Grzelczyk (prezes), Michał Mazurek (wiceprezes), Paweł Budajczak (wiceprezes)

Adres: ul. Fredry 5, 61-701 Poznań

Kontakt: akk.zemsta@gmail.com

27Sty/20

Rekrutacja uczestników do ścieżki dotacyjnej

Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej ogłasza nabór uczestników do ścieżki dotacyjnej. Zapraszamy osoby/podmioty zainteresowane utworzeniem miejsc pracy w nowym lub istniejącym przedsiębiorstwie społecznym do złożenia skróconego opisu planowanego przedsięwzięcia.

Opis można złożyć do dnia 28.02.2020 r. w biurze WCES mającym siedzibę przy ul. Św. Wincentego 6/9 w Poznaniu.

Skrócone opisy przedsięwzięcia zostaną poddane komisyjnej ocenie. Ocena pozytywna będzie uprawniała daną osobę lub podmiot do wejścia na ścieżkę szkoleniowo-doradczą, a po jej zakończeniu do złożenia wniosku o dotacje na utworzenie miejsc pracy dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

Informacji na temat konkursu, a także warunków uzyskania dotacji udzielają doradcy kluczowi:

Justyna Brylewska
Email: justyna.brylewska@barka.org.pl
Tel. +48 61 668 23 21

Żaneta Przepiera
Email: zaneta.przepiera@barka.org.pl
Tel. +48 61 668 24 15

Patrycja Zenker
Email: patrycja.zenker@barka.org.pl
Tel. +48 61 668 23 07

Bartosz Pawlak
Email: bartosz.pawlak@barka.org.pl
Tel. +48 61 668 24 30

27Sty/20

Optiserwis Sp. z o.o.

Optiserwis Sp. z o.o. działa od 24.10.2016 r.

Przedsiębiorstwo społeczne Optiserwis świadczy  kompleksowe niespecjalistyczne usługi sprzątające dla wspólnot mieszkaniowych i firm (np. mycie klatek schodowych). Firma świadczy także usługi pielęgnacji terenów zielonych (np. koszenie trawy).

Adres: Stefana Batorego 79c/U2, 60-687 Poznań

Kontakt: Łukasz Kaźmierczak, tel. 618-220-248E, e-mail: l.kazmierczak@infostate.pl, biuro.optiserwis@gmail.com

21Sty/20

Fundacja Dzieciaki i Zwierzaki

Fundacja Dzieciaki i Zwierzaki powstała, by pomagać niepełnosprawnym dzieciom i ich rodzinom. Założycielka Fundacji, Justyna Gajęcka, sama ma niepełnosprawnego syna Wojtka, dlatego postanowiła stworzyć miejsce, w którym oprócz profesjonalnej rehabilitacji, rodziny znajdą również przyjazną przestrzeń i wsparcie.

Siedziba Fundacji mieści się w Swarzędzu na Placu Handlowym 24. Dysponuje przestronną salą rehabilitacyjną wyposażoną w profesjonalny sprzęt, pomoce dydaktyczne i rehabilitacyjne.

Mam możliwość zorganizowania konsultacji ze specjalistami, a w razie potrzeby kontynuacji spotkań i rehabilitacji z zakresu:

 • Rehabilitacja metodą NDT- Bobath
 • Konsultacje noworodkowe
 • Terapia zaburzeń integracji sensorycznej
 • Masaż – medyczny, profilaktyczny
 • Dogoterapia
 • Kinesio taping – plastrowanie dynamiczne
 • Logopedia i neurologopedia
 • Terapia integracji bilateralnej

Dzięki współpracy z wykwalifikowanymi specjalistami oraz wyposażeniu sali w nowoczesny sprzęt może zapewnić małym pacjentom pomoc na najwyższym poziomie.

Jako Fundacja Dzieciaki i Zwierzaki dynamicznie prowadzi fanpage na Facebooku oraz mam szerokie grono odbiorców. Fundacja zaprasza do śledzenia aktualności na https://www.facebook.com/fundacjadzieciaki/

Z kim Fundacja współpracuje?

 • Tomasz Gulczyński – fizjoterapeuta dziecięcy, specjalizuje się w rehabilitacji metodą NDT-Bobath, ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, mali pacjenci uwielbiają go, a rodzice doceniają wiedzę i umiejętności
 • Natalia Gawrych – fizjoterapeutka, w Fundacji zajmuje się rehabilitacją dzieci metodą NDT-Bobath oraz terapią integracji sensorycznej. Ma bardzo dobry kontakt z dziećmi i prowadzi ciekawe zajęcia.
 • Grażyna Jujka – behawiorystka, dogoterapeutka http://basileus.com.pl/dogoterapia/
 • Satja – suczka rasy Golden Retriver, ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Uczestniczy w zajęciach edukacyjnych w przedszkolach, wspomaga terapeutów w rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych, współpracuje z Grażyną Jujką
 • Tola – nasz fundacyjny pies, choć jest ulubieńcem wszystkich, nie może jeszcze uczestniczyć w terapii dzieci niepełnosprawnych. To młoda suczka rasy Toller Retriver, która niedawno wspólnie ze swoją panią rozpoczęła cykl szkoleń. Wiemy, że każdy dzień i tydzień bez terapii i zajęć to dla małych pacjentów stracony czas, my też nie chcemy go marnować. Nawiązaliśmy więc współpracę z doświadczoną i wykwalifikowaną dogoterapeutką Grażyną Jujką, która wspólnie z Satją wprowadzą dzieci w świat dogoterapii.

Celem wsparcia działalności Fundacji Dzieciaki i Zwierzaki, jesienią 2019 r. powstał sklep internetowy „Pożyteczny” https://www.facebook.com/pozyteczny/

Wybrane usługi oraz sklep „Pożyteczny” objęte zostały w grudniu 2019 r. certyfikatem „Zakup prospołeczny”.

 

13Sty/20

Szkolenie “Zarządzanie czasem” 25 stycznia 2020 r.

Szanowni Państwo,

Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej prowadzone przez Fundację Pomocy Wzajemnej Barka ma przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne szkolenie pt. „Zarządzanie czasem” przeznaczonym dla organizacji z subregionu poznańskiego.

Szkolenie odbędzie się 25 stycznia br. (sobota) w godzinach 9:00 – 16:15 w sali szkoleniowej Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka w Poznaniu.

Podczas szkolenia uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, a po szkoleniu – zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu. Organizator zapewnia zwrot kosztów dojazdu dla osób spoza Poznania oraz lunch.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. W celu rezerwacji miejsca dla Państwa organizacji, uprzejmie prosimy o imienne potwierdzenie przyjęcia naszego zaproszenia poprzez wysłanie mailem informacji na adres malgorzata.sobczyk@barka.org.pl. W mailu należy podać nazwę organizacji społecznej, imię i nazwisko przedstawiciela, który weźmie udział w szkoleniu oraz informację na temat preferowanej przez niego diety (wegetariańska lub mięsna).

Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń: 22 stycznia 2020 r. godzina 12:00!

W razie pytań, prosimy o kontakt z Małgorzatą Sobczyk, tel.: 61 6682408, e-mail: malgorzata.sobczyk@barka.org.pl.

 

W programie szkolenia zawarte są poniższe bloki tematyczne:

 1. Moje słabe i mocne strony w zarządzaniu czasem
 2. Sposoby zarządzania czasem:
 3. Wyznaczanie celów
 4. Stres a organizacja czasu
 5. Bariery efektywnego zarządzania czasem